Microsoft Türkiye’nin Windows 8 için hazırladığı televizyon reklamı yayınlandı

Microsoft dün düzenlediği toplantıyla Windows 8′in Türkiye tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtım toplantısında konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Windows 8′in tanıtımı için Türkiye’deki kullanıcılara yönelik bir reklam filmi yayınlanacağını dile getirmişti.

Tamer Özmen’in paylaştığı bilgilere göre Microsoft Türkiye’ninWindows 8 için hedefleri büyük. Geçen hafta yayınlanan yeni işletim sisteminin kullanımı konusunda Türkiye şimdiden bölge ülkeleri arasında lider konumda diyebileceğimiz bir noktada. Tamer Özmen, “Microsoft’a göre Türkiye, İsrail’in de bulunduğu bir bölgede bulunuyor. Bu bölgede Windows 8 kullanmaya başlayan kullanıcıların hemen hemen yarısı Türkiye’den. 2013′teyse bu rakamın 3.5 milyon olmasını hedefliyoruz” olduğunu söylüyor.

Microsoft, 19 ülkede Windows 8 tanıtımını gerçekleştirmek için 19 ülkeye 1.9 milyar dolarlık bir bütçe ayırmış durumda. Bu 19 ülke arasına Türkiye’de dahil. Tanıtım için ayrılan 1.9 milyar dolarlık bütçe reklam filmi olarak da Türkiye’de karşımıza çıkıyor.

Microsoft’un Türkiye’de yayınlamak üzere hazırladığı Windows 8 reklam filmini yazının üstünüde izleyebilirsiniz.

Reklam filminin yanı sıra diğer video Windows 8 videolarını da paylaşalım.

Yazar: İbrahim AKCAVLI

administrator

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir