Mega’nın ayak sesleri duyulmaya başladı

Mega'nın ayak sesleri duyulmaya başladı19 Ocak 2012’de kapatılan MegaUpload’ın kurucu ismi Kim Dotcom MegaUpload’ın yerine kurduğu Mega’ya ait 3 adet görüntü paylaştı.

Bildiğiniz üzere dünyanın en bilindik dosya paylaşım sitelerinden MegaUpload 19 Ocak 2012 itibariyle SOPA yasası nedeniyle kapatılmıştı ve kurucusu olan Kim Dotcom da tutuklanmıştı. Daha sonra kefaletle serbest kalan Kim Dotcom MegaUpload’ı geri getirmek için çalışmalara başlamıştı ve son gelişmelere göre bunu başarmaya çok yakın olduğu görülüyor.

Mega ismiyle geri döneceği ortaya çıkan MegaUpload’ın kurucusu Kim Dotcom yeni dosya paylaşım sitesi Mega’ya ait ekran görüntüleri paylaştı. Paylaşılan görüntülerde Mega’nın şifreleme anahtarı, üyelik ekranı ve dosya yöneticisi görülüyor.

Paylaşılan görüntülerden anlaşılacağı üzere Mega’nın Cloud Drive ile entegrasyonu bulunacak ve Cloud Drive hesabına sahip kullanıcılar dosyalarını buraya da yükleyebilecekler.

Öte yandan, Mega’nın açılmasına kısa bir süre kaldı. Son belirlemelere göre 2013 Ocak ayının 19’unda tüm dünyada hizmete başlayacak olan dosya paylaşım sitesi sunucularını ise Yeni Zelanda’da bulunduracak. Sitenin domaini iseMega.co.nz. olacak. Şu an bu adrese girildiğinde çalışmaların daha sürdürüldüğü görülüyor. Sitenin ortasında bulunan butonda ise ‘Ocak’ın 19’unda bu butona bastığınızda dünya değişecek’ yazıyor.

Yazar: İbrahim AKCAVLI

administrator

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir