CEO’ların Teknoloji ile İmtihanı [İnfografik]

CEO.com tarafından yayınlanan infografikte şirketlerin en üst noktasında olan kişilerin teknoloji ürünleri tercihlerine yer veriliyor.

İnfografiğe göre CEO’lar arasında en popüler teknoloji ürünü akıllı telefonlar. %84.8 oranında akıllı telefon kullanımını diz üstü bilgisayarlar ve tabletler takip ediyor. Bulut depolama ürünlerinden ise CEO’lar şimdilik uzak durmayı tercih ediyor.

Araştırma bizlere iş dünyasının halen Blackberry’e ne kadar bağımlı olduğunu gösteriyor. İş dünyasında en çok tercih edilen işletim sistemi %69.3 ile Android olurken Blackberry ise hemen arkasından geliyor. iOS üçüncü sırada yer bulurken, Symbian işletim sistemi %24′lük oranıyla bizleri bir kez daha şaşırtıyor.

Ancak CEO’lar için durum biraz farklı. Çalışanları için Android ve Blackberry’yi uygun gören yöneticiler iOS’u kullanmayı tercih ediyorlar. Blackberry CEO’lar için de ikinci tercih olurken Android üçüncü sırada kendisine yer bulmuş.

Gelelim CEO’ların mobil uygulama tercihlerine. Araştırmaya göre şirketlerin en üst noktasında bulunan yöneticilerin en çok kullandığı mobil uygulama Facebook. Sosyal ağı Linkedin, Twitter ve Youtube takip ediyor.

Decisive Analytics tarafından sağlanan verilere dayandırılarak hazırlanan infografiğe aşağıdan göz atabilirsiniz.

CEO’ların Teknoloji ile İmtihanı [İnfografik]

Yazar: İbrahim AKCAVLI

administrator

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir